Skip to main content

Falzarego

Passo di Falzarego

Sedlo ve výšce 2 015 m. n. m. je ideální výchozí bod k jedinečným túrám v srdci Dolomit.
  • Možnost vyvést se lanovkou do výšky 2 700 m. n. m.
  • Vhodné pro celodenní výlet
  • Možnost využít zajištěné trasy – via ferraty
  • Tunely a zákopy z 1. světové války

Doprava

71 km od domu

Přes Cortinu se několika serpentinami dostanete až do sedla Passo Falzarego ve výšce 2 100 m. n. m. kde je placené parkoviště.

V případě, že chcete objevovat Cinque Torri, Averau a Nuvolau, tak je možné zaparkovat níže na parkovišti Bain de Dones a lanovkou se nechat vyvést do výšky 2 250 m. n. m. kde je ideální výchozí bod na výlet.

Informace k lanovce

Tip 1

Rifugio Lagazuoi

Na chatu s vyhlídkou Rifugio Lagazuoi 2 700 m. n. m. se můžete dostat buď pohodlně lanovkou, nebo si vše vyšlápnout po svých. Dolů doporučujeme jít tunely po první světové válce – jen si nezapomeňte vzít čelovku!

Tip 2 - lehká via ferrata

Cinque Torri - Nuvolau

Z parkoviště se nechte vyvést lanovkou na Cinque Torri odkud se vydáte po východní straně hory Nuvolau – tato trasa není tolik frekventovaná a navíc nabízí krásnou kombinaci zeleně se skalními masivy. Po cestě na horu Nuvolau jsou dvě lehké via ferraty. Nahoře Nuvolau je chata s občerstvením. Cestu zpět doporučujeme po západní straně kolem hory Averau kde se budete kochat pohledem na ledovec a nejvyšší vrchol Dolomit Marmeladu.

Tip 3

Averau

Ze sedla Passo Falzarego se vydáte ke skalní dominantě Averau (2 648 m. n. m.). Tuto horu můžete jen obejít, nebo se vydat na její vrchol kam vede lehká via ferrata. Bývá tu ale velmi plno, takže počítejte, že budete často čekat. Pokud neholdujete ferratám, tak se můžete vydat na vrchol hory Nuvolau (2 574 m. n. m.)