Skip to main content

Drei Zinnen

ITALSKY TRE CIME

Přírodní park Tre Cime Dolomity ve světovém dědictví UNESCO Dolomity.
  • Vhodné s dětmi (včetně sportovních kočárků) z Rifugio Auronzo k Rifugio Lavaredo
  • Vhodné pro celodenní výlet
  • Možnost vyjet autem až k Rifugio Auronzo 2 300 m. n. m.
  • Možnost využít zajištěné trasy – ferraty

Doprava

51 km od domu

Ideální výchozí bod je Rifugio Auronzo u kterého je parkoviště a dostanete se autem až do výšky 2 300 m. n . m. Cesta je zpoplatněná (30€ v roce 2022), parkoviště u chaty Rifugio Auronzo je pak už zdarma.

Doporučujeme vyrazit od domu v 6 hodin ráno! Parkoviště u chaty je sice velké, ale i tak je velmi brzy plné a už vás mýtná brána dole nepustí nahoru. V osm hodin už je většinou beznadějně obsazené.

Druhá možnost je využít kyvadlový BUS. Na něj jsou ale dlouhé fronty, nebo můžete využít rezervaci předem.

Rezervace autobusu

Tip 1 - velmi lehké

S dětmi a kočárkem

Pokud máte malé děti, nebo se hůře pohybujete, tak můžete využít krátkou trasu z parkovitě u Rifugio Auronzo k Rifugio Lavaredo. Je to docela široká cesta bez většího převýšení. Vzhledem k nadmořské výšce, ale budete mít celou dobu dokonalé výhledy do okolí.

Tip 2 - náročné

Okolo Tre Cime

Trasa dlouhá 10 km bez výraznějšího převýšení vede okolo skalní dominanty Tre Cime 2 999m. n. m. Po cestě navštívíte tři horské chaty Rifugio Auronzo, Rifugio Lavaredo a Dreizinnenhütte kde se můžete najíst, nebo občerstvit.

Tip 3 - via ferrata

Na vrchol Paternkofel

Pokud máte úvazky na ferraty (můžeme půjčit), tak můžete využít zajištěnou trasu vedoucí skrz tunely z 1. světové války s odbočkou na vrchol Paternkofel (2744 m). Pěšky se vydáte k Dreizinnenhütte kde začíná zajištěná cesta tunelem nahoru k Paternkofelu. Ferrata to není náročná, ale je tu velké množství lidí, takže se připravte, že budete často čekat.